Muzeum výroby skla, kde poznáte historii sklářství

 

1.4.-.2.4.2023 otevřeno 9.00 - 17.00  "CRYSTAL VALLEY"

Od 1.5.2023 otevřeno PO-PÁ od 10 hod - 17 hod. 

So dle tel. objednání.   

Naše muzeum výroby skla je zaměřeno na historii výroby skleněných korálků naší společnosti Beadgame – Skleněná bižuterie, a.s. mezi městy Železný Brod a Jablonec nad Nisou, která má dlouholetou tradici již od roku 1948. Jste milovníci techniky nebo nadšenci do české historie sklářství? Navštivte naše muzeum a nebudete litovat!

historie-sklenarstvi-muzeum.png

Informace o naší historii

sklářství od roku 1948

expozice-mackaci-stroje-nastroje-vyroba

Expozice starých strojů,

nástrojů a mačkacích strojů

vylety-pro-deti-skoly-skolky-muzeum-vyro

Ideální místo výletů pro děti,

školy i školky

Muzeum pro všechny nadšence do skla

Těšit se můžete na návštěvu našeho muzea výroby skla, kde spatříte mačkací stroje, několik typů brousících a řezacích strojů, nástroje pro zušlechťování korálků, navlékací strojky a mnoho dalších pomůcek a starých strojů. Naše společnost se pohybuje v oblasti sklářství již od roku 1948 a díky této bohaté tradici máme zajímavé expozice, které ocení malí i velcí.

Muzeum výroby skla je ideální jako výlet pro děti, školy, školky, jednotlivce i seniory. Zkrátka pro celou rodinu! Dozvíte se různé užitečné tipy, které můžete zúročit při samotném zpracování skla v některé z našich nabídek zážitků. K dispozici jsou také kreativní dílny, kde si naopak užijete již tvůrčí činnosti jako je navlékání korálků. Na našem e-shopu se staráme i o prodej deskových her, mezi které patří oblíbené mozaikové hry pro rodiny i seniory.

 

Cena za skleněnou prohlídku

Každá prohlídka našeho muzea trvá zhruba hodinu a cena vstupného se liší podle věku. Děti do 6 let mají vstup zcela zdarma, mladiství do 18 let zaplatí 70 Kč, stejně tak skupiny nad 15 osob. Pro školy a školky máme zvýhodněnou cenu 50 Kč za osobu. Zvýhodněnou cenu si užijí také senioři a to 70 Kč. Dospělí zaplatí základní cenu 100 Kč.

Přijďte do našeho muzea, kde se dozvíte vše o zpracování skla. V případě otázek nás můžete kontaktovat na telefonní číslo či přes kontaktní formulář a my vám rádi poradíme a zodpovíme veškeré vaše dotazy. Buďte vzdělanější ve sféře sklářství!

Před prohlídkou muzea máte možnost shlédnout film o celé výrobě korálků.

Exkurze do výroby - dočasně zrušeny 

Nově jsme pro vás připravili exkurze do provozu mačkárenské dílny. Po prohlídce muzea, bude možnost nahlédnout do provozu mačkání skla, kde uvidíte výrobu mačkání skla na vlastní oči. Tyto prohlídky budou probíhat pravidelně vždy v pondělí, úterý, středu. Časy prohlídek budou realizované v 10 hod., 11 hod., 12 hod., 13 hod. 

 

Vstupné - exkurze + muzeum, minimální počet 3 osoby

Dospělí:120,-Kč / osoba
Děti:90,-Kč / osoba
Senioři:90 Kč / osoba